Про термопанелі ізосайдинг та правила встановки
Оздоблення фасаду будівлі дозволяє не тільки змінити його зовнішній вигляд, але захистити від зовнішніх впливів, знизити проникнення шуму всередину приміщень та втрати тепла.
Зазвичай це досягається установкою спеціальних оздоблювальних матеріалів, що мають внутрішній шар утеплювача та зовнішній декоративний. Одним із варіантів є термопанелі ізосайдинг.
Концепція
Свою назву такі блоки отримали через наявність внутрішнього шару пінополістиролу, який має низькі показники теплопередачі, і завдяки цьому може служити ізолятором від проникнення холоду взимку та спеки влітку. Панелі виконують ізотермічну роль, тобто зберігають температуру усередині приміщень.
Для захисту від зовнішніх впливів блоки із зовнішнього боку покриваються шпаклівкою, що має мінерально-акриловий склад. Вона має високу стійкість по відношенню до вологого повітря, витримує потоки води та попадання снігу, не боїться ультрафіолетових променів, перепадів температур та сильних морозів.
Ізосайдинг може мати різні відтінки, різноманітну поверхню, включаючи рельєфні деталі, що імітують дошки, брус.
Встановлення
Панелі такого типу кріпляться безпосередньо до стіни, найчастіше клейовим способом. Тому дуже важлива підготовка поверхонь щодо їх вирівнювання. Для цього може служити штукатурка. Якщо відхилення дуже великі, то ізосайдинг використовувати не рекомендується, потрібен монтаж обробки на каркас з профілю.
Процес установки протікає так:
- Виробляється вивчення стін щодо дефектів, нерівностей. По можливості їх забирають шпаклюючи, наносячи шар штукатурки.
- Очищаються всі поверхні будь-яких частинок. Потім проводиться ґрунтування стін. Це робиться у два шари, другий наноситься після повного висихання першого. Так будуть підвищені зчіпні властивості панелей та стін.
- У нижній частині монтується стартовий профіль, перевіряється горизонтальність.
- Сайдинг починає монтувати на початкову планку від одного з кутів будівлі. Кріплення до стіни ведеться на спеціальний клей, його можна наносити по всій площі плити або п’яти точках — по кутах і в центрі.
- Закріплюючи ізосайдинг на стіні, потрібно утримувати його рівномірно, притискаючи до поверхні, поки клей не схопиться.
- Між блоками залишають шви 5 мм, які потім заповнюються поліуретановим клеєм.
Після монтажу блоків, шви у віконних та дверних отворах, кутові з’єднання закриваються декоративними накладками.