Захисні стекла на смартфон: як обирати та переваги
Одним із важливих захисних аксесуарів для смартфона є скло. Саме ця частина пристрою є найбільш крихкою та страждає від ударів, падінь. Тріснуло оригінальне скло підлягає заміні, часто процедура супроводжується іншими ремонтними роботами.
Щоб запобігти пошкодженню та подальшим витратам, пропонується замовити аксесуари на інМобі.
Види захисного скла
Подібні варіанти створюються багатошаровими, де є захист від механічного впливу, що скріплюють елементи, щоб у разі ударів і поверхні, що тріснула, осколки не розліталися. Також наноситься покриття антивідблиску і захист від відбитків пальців.
За типом покриття та ступенем захисту скла виділяють такі варіанти:
- 2D створюється плоским, має округлені кути та виконує роль простої накладки. В силу своєї форми не може охопити вигнуту частину корпусу.
- 2,5D по краях має вигини і прилягає щільніше до корпусу смартфона з лицьового боку. Захист кращий і надійніший, хоча все одно неповний.
- 3D повністю відповідає всім вигинам екрану та корпусу апарату, може надійно закрити лицьову частину від пошкоджень. Це найдорожчі варіанти захисного скла.
Також виділяють захисні аксесуари на кшталт покриття. Більш традиційні – це матові чи глянцеві. Є варіант, званий «антишпигун». Це скло дозволяє побачити вміст екрана, якщо дивитися під прямим кутом. Людина, яка знаходиться поруч, нічого не зможе розібрати і підглянути інформацію.
Вибір
Міцність скла вимірюється за шкалою Моосу і має показники від 4Н до 10Н. Останній варіант найміцніший та найдорожчий, рекомендується для захисту апаратів верхньої цінової категорії. Варіант 4Н використовується лише для захисту від дрібних подряпин. Рекомендується вибирати стекла з вищими показниками.
Товщину вибирають так, щоб вона не знижувала чутливість сенсора, інакше смартфон буде важче користуватися. Цей параметр може мати величину в діапазоні від 0,1 до 1 мм.
Розташування клейового шару може бути тільки по краях захисного скла або по всій поверхні. У другому випадку потрібна більш висока точність та акуратність приклеювання, щоб усередині не залишалися бульбашки повітря.
Якщо смартфон часто користується на відкритих просторах при яскравому сонячному освітленні, то рекомендується глянсове скло. Вони краще коефіцієнт пропускання, кольори на екрані виглядають яскравіше, контрастніше. На матових залишається менше відбитків пальців, вони менше бликують.