Купити батареї для ДБЖ: які обрати, щоб потім не мати проблем
Які українські АКБ найкраще підійдуть для безперебійних джерел живлення, яким вимогам вони мають відповідати й на що слід звернути увагу.
В умовах зими, що наближається, і явного дефіциту електроенергії, на тлі лякаючих прогнозів експертів, які передбачають багатогодинні відключення світла через нестачу генеруючих потужностей, необхідно обрати для будинку акумулятори. Залізо-фосфатні стануть оптимальним рішенням за багатьма показниками.
Українські АКБ: які вибрати для ДБЖ
Можна виділити кілька основних вимог, яким повинен відповідати акумулятор, що буде використовуватися як накопичувач енергії у пристрої резервного забезпечення електроенергією:
- Доступна місткість — чим цей показник буде більшим, тим тривалішим буде період часу, протягом якого ДБЖ зможе забезпечити видачу електроенергії. Але тут необхідно враховувати як паспортні показники, так і таку важливу характеристику, як стійкість до глибокого розряду. Якщо йдеться про стартові акумулятори, то дуже невеликий відсоток з них витримує без наслідків розряд до 50%, а в основному їх не рекомендується розряджати нижче 65% заявленої місткості. В іншому випадку можуть початися незворотні процеси, які призведуть до падіння місткості. Іншими словами, із заявленої паспортної місткості можна використовувати менше половини — це і є доступна місткість. Водночас літієві акумулятори спокійно витримують розряд до 95%, що не викликає падіння їх експлуатаційних характеристик.
- Швидкість заряду — параметр, який може стати визначальним через дуже нетривалий проміжок часу, на який буде вмикатися світло. І тут краще виглядають літієві акумулятори, останні моделі яких мають функцію бустерного (прискореного) заряду, коли протягом 30-40 хвилин можна відновити до 80% заряду.
- Безпека — ще один важливий фактор, адже ДБЖ встановлюють у безпосередній близькості від обладнання, у дуже великій кількості випадків — у житлових приміщеннях. І тут до акумулятора висуваються підвищені вимоги безпеки, насамперед — пожежна безпека. Схильність до теплового розгону, великий ризик займання ставить під сумнів доцільність встановлення літій-іонних батарей.
- До переваг батарей літієвої групи слід віднести герметичність корпусів, завдяки яким не відбувається виділення будь-яких шкідливих газів або сполук, що можуть завдати шкоди людині або навколишньому середовищу.
- Високий рівень автономності та мінімальний обсяг технічного обслуговування — сучасні літієві акумулятори виготовляються в герметичних корпусах, тому не має потреби у перевірці рівня електроліту або його регулярного поповнення. АКБ такого типу можна обслуговувати дуже рідко, в основному — це контроль за станом контактних з’єднань.
Якщо проаналізувати все вище викладене, то оптимальним рішенням будуть акумулятори залізо-фосфатні, вони відмінно зарекомендували себе як накопичувачі для ДБЖ. Крім того, українські АКБ https://ads.ua/ua/litiy-zhelezo-fosfatnye-batarei-s-smart-bms-inverter, ні в чому не поступаючись імпортним зразкам, обійдуться покупцеві значно дешевше, до того ж не виникнуть питання у разі гарантійних випадків.