Головні переваги стелі з гіпсокартону і правила її монтажу: що треба знати
Відколи гіпсокартонні стелі увійшли до арсеналу майстрів-оздоблювальників, минуло чимало років, проте вони не втрачають своїх позицій та постійно вдосконалюються.
З листів гіпсокартону можно зробити однорівневу або багаторівневу (плаваючу) підвісну конструкцію складної форми, яка прикрасить будь-який інтер’єр. Але перш, ніж вибрати конкретний матеріал, потрібно розібратися в перевагах і недоліках подібних стель.
Переваги стель із гіпсокартону
Ціна гіпсокартону — один із ключових плюсів, якщо говорять про використання цього матеріалу для стель. Втім, подібні конструкції мають багато інших характеристик, що роблять їх популярними. Серед них слід виділити:
- Простота монтажу — більш тонкі листи стельового гіпсокартону полегшують кріплення, не дають значного навантаження на основу. Оскільки панелі вирівнюють перепади, а їхня поверхня облицьована гладким шаром картону, підготовка до фінішної обробки забирає менше сил і часу в порівнянні з традиційною штукатуркою.
- Екологічність — гіпсокартон на стелю виробляється із безпечних для здоров’я матеріалів, що не виділяють шкідливих речовин, до того ж відрізняються низьким рівнем горючості.
- Універсальність — гіпсокартонні листи можно фарбувати та штукатурити, матеріал підходить практично для будь-якого інтер’єру. Додавши або прибравши деякі деталі, можна «вписати» стелю в оригінальний дизайнерський проект.
- Комбінування з різними типами світильників — стелі з гіпсокартону дозволяють монтувати точечні світильники, світлодіодну стрічку, класичні люстри тощо. Це дає можливість реалізувати оптимальний варіант освітлення в кожній конкретній кімнаті.
Недоліки матеріалу
Номінально гіпсокартон не відрізняється великою вологостійкістю, тому багато хто не рекомендує його для кухні, ванної кімнати та інших приміщень з високим рівнем вологи. Проте цей фактор нівелюється якісною витяжною системою. Крім того, на сайті alkiv.ua можно придбати сучасний гіпсокартон з підвищеною вологостійкостю. Такий матеріал легко розрізнити за кольором. Стійкі до вологості панелі мають зелений відтінок, тоді як звичайні листи пофарбовані в сірий.
Також слід зазначити, что стеля із гіпсокартону зменшує висоту приміщення на 10-15 см. Однак і цей мінус можно обіграти на свою користь. Адже стельовий простір можно використовувати для комфортного прокладання різних інженерних комунікацій. Більше того, створення системи звукоізоляції нерідко стає основним аргументом на користь стель з гіпсокартону. Адже найпростіший спосіб покращити акустику — заповнити простір між перекриттями та гіпсокартонними панелями звукоізоляційними матеріалами.
Таким чином, якщо уважно поставитися до недоліків гіпсокартону та грамотно змонтувати стельову конструкцію, то вона стане довговічним та функціональним елементом дизайну вашого приміщення.