Секрети правильної перевозки шиферу: який транспорт для цього знадобиться

13 февраля 2023 Рубрика: Строительство

Будь-які перевезення повинні виконуватися якісно і в строк. Це правило стосується і будівельних матеріалів, особливо таких крихких як шіфер.

Будматеріали можна перевозити будь-яким видом транспорту: автомобільним, залізничним, морським або АВІА.

Вимоги до транспортування шиферу

Шифер вважається міцним, але при цьому дуже крихким матеріалом. Його легко пошкодити, тому при транспортуванні висуваються особливі вимоги і правила. Вантажні перевезення Кривий Ріг забезпечують максимальну якість транспортування та збереження вантажу.

Для переміщення шиферу найчастіше використовують автомобілі з бортами або поїзда. Матеріали обов’язково готують перед навантаженням в транспортний засіб. Здійснюється упаковка, складування і захист шиферу. Якщо водій буде їхати по бездоріжжю, то на купинах будматеріал може лопнути. Також проводиться сортування листів по марці, типу і розмірам. Кожна пачка маркується і упаковується. Шиферні листи укладаються хвиля в хвилю і обертається плівкою.

Упаковані пачки шиферу складаються на плоскі піддони, розмір яких повинен перевищувати розмір листа мінімум на 5 см. Для більш надійного кріплення на піддонах використовують дерев’яні бруски і металеву стрічку. У транспортному засобі піддони укладаються тільки в один ряд. Окремо рахується кількість листів і пломбується або сам піддон, або машина цілком.

До перевезення шиферу висувають ряд вимог:

  1. Не допускати ударів піддонів при навантаженні, розвантаженні і транспортуванні.
  2. Навантаження і розвантаження здійснюється за допомогою спеціальної складської техніки з додатковими захисними прокладками.
  3. Під час перевезення важливо дотримуватися правил дорожнього руху, не перевищувати швидкість і не наїжджати на перешкоди. Рухи повинні бути акуратними і плавними.
  4. У кузові автомобіля можна додатково закріпити піддони за допомогою тросів.

Всі вимоги з транспортування і зберігання шиферних листів передбачаються відповідним ГОСТ 30340. Упаковка в плівку обов’язкове, якщо транспортування здійснюється у відкритих автомобілях. Якщо переміщення відбувається в тентових машинах, то обертання плівкою за бажанням. В одному пакеті повинно бути не більше 170 шт листів, інакше під власною вагою шифер може тріснути. Тільки бережне транспортування і ретельна підготовка допоможуть доставити будматеріал в цілісності й схоронності.

Последние записи