Як дурять з орендою квартир: перелік найбільш популярних методів серед шахраїв

19 января 2023 Рубрика: Советы строителю

Зняти квартиру або здати її в оренду досить просто. Вам потрібно виконати певний алгоритм дій, укласти договір та процес завершено.

Але при цьому не зовсім просто вирахувати шахраїв при оренді квартири, не потрапити на якийсь обман, не втратити гроші та не стати жертвою маніпуляцій. А афери, треба сказати, трапляються дуже часто, адже, наприклад, люди, які шукають житло, хочуть переїхати туди дуже швидко за певними життєвими обставинами, тому цією психологічною вразливістю і користуються шахраї.

Популярні методи та способи обману

Найпопулярнішим сценарієм обману є той, в якому нерухомість в оренду здає людина, яка не є власником. Тобто вона сам орендує житло і під виглядом «хазяїна» вирішує здавати його. Не стати учасником цього сценарію можна завдяки укладанню договору оренди, адже тоді псевдовласнику доведеться показувати відповідні документи, права на володіння нерухомістю, а їх у нього немає. Однак потрібно зауважити, що власникам житла теж важливо не потрапити на шахраїв при здачі в оренду квартири, тому перевіряти документи квартирантів, ставити питання про місце роботи і подібне цілком нормально.

Також будьте особливо уважні, коли читаєте договори, зустрічаючись із ріелторами або звертаючись навіть до найкращих агенцій нерухомості Києва. Іноді людина може принести свій варіант документа, але це буде не договір оренди, а надання послуг з пошуку житла для оренди.

Другий і не менш популярний сценарій обману — це коли фактичний власник квартири не хоче підписувати договір, вигадуючи всілякі відмовки. Квартиранти заселяються в житло, минає час, а потім господар просить їх виїхати і довести поліції, що ви винайняли квартиру, ніяк не вийде, а гроші вже були сплачені. Багато хто не довіряє навіть документам і все одно хоче розуміти, як не бути обдуреним при оренді квартири і як ще можна перевірити власника майна.

Можна скористатися сайтом міністерства юстиції та замовити спеціальну довідку. Вона дозволить виявити справжнього власника. Але це можливе лише в тому випадку, якщо нерухомість зареєстрували після 2012 року. Безумовно, договір — це не панацея і він не є стовідсотковою гарантією, але його наявність все одно суттєво зменшує ризики потрапити на шахраїв та їхні чорні схеми, особливо з орендою квартир у Києві довгостроково.

Рекомендації, як виявити шахрая

Шахраї теж бувають різні. Серед них зустрічаються як новачки, так і профі. Виявити останніх буває непросто, але все ж таки це реально. Якийсь із кроків, запропонованих нижче, допоможе вам краще розуміти, як не потрапити на шахрайські схеми при оренді квартири і на якому моменті варто звернути увагу на дії орендодавця:

  1. Перевіряйте оригінали всіх документів – паспорта; ІПН; документа, що підтверджує право власності на житло.
  2. Скористайтеся Реєстром майнових прав та перевірте факт володіння майном. Можете звернутись і до юриста, який зробить це за вас.
  3. Не підписуйте договір у якомусь офісі, особливо до того моменту, поки ви не приїхали на квартиру. Спершу перегляд житла та отримання ключів, а потім укладання договору.
  4. Перевіряйте чи вказав господар у документі терміни оренди та підстави для розірвання договору у достроковому порядку.
  5. Попросіть орендодавця надати розписку про отримання грошей за оренду квартири.
  6. Дізнайтеся, яка інфраструктура знаходиться поряд, які школи та магазини. Шахрай навряд чи зможе чітко відповісти на це питання, і ви помітите це.
  7. Задайте питання щодо ремонту, комунікацій, особливостей побутової техніки тощо. Якщо конкретики ви не почуєте, висновок очевидний.

Є прекрасне латинське прислів’я, яке ви всі знаєте: «Попереджений означає озброєний». Пропонуємо користуватися ним і в ситуаціях, коли ви винаймаєте житло або плануєте здавати його в оренду. Краще заздалегідь подумати про те, як не бути обдуреним при оренді квартири і про те, що може реалізуватися будь-який сценарій, зате ви перевірятимете всі документи на житло більш уважно, піддаватимете все сумніву і убезпечите себе від потрапляння у руки шахраїв.

Последние записи