Переваги використання керамоблоку у процесі будівництва: що треба знати

27 января 2023 Рубрика: Советы строителю

До сучасних будинків пред’являють багато вимог: екологічність, теплоізоляція, міцність і довговічність.

На ринку існує багато матеріалів для будівництва приватних будинків, одним з таких є керамічний блок.

Головні переваги керамічного блоку

Керамоблок вважається повністю екологічним і безпечним матеріалом, так як виготовляється він з природної глини з деякими добавками. Ознайомитися з даним матеріалом і купити його можна на info-haus.com. На відміну від керамічної цегли, в структурі блоку є пори. Така пористість надала блокам легкість, не дивлячись на його значні розміри, і хороші теплоізоляційні властивості. І якщо будинок з цегли необхідно будувати в кілька шарів, то завдяки розмірам керамоблока, такий будинок буде зводитися в один ряд.

Із-за легкості матеріалу, до фундаментів висувають менше вимог і можна вибирати полегшені типи основи. З переваг керамічного блоку варто виділити наступне:

  • низька теплопровідність за рахунок наявності пустот;
  • експлуатаційний термін складає більше 100 років;
  • висока морозостійкість;
  • стійкість до атмосферних опадів;
  • немає необхідності робити додаткову теплоізоляцію;
  • мала вага;
  • легкість і швидкість кладки;
  • забезпечують м’який і приємний мікроклімат в приміщенні;
  • завдяки рифленій поверхні, штукатурка легко і швидко зчіплюється;
  • висока паропроникність і звукоізоляція.

Багато хто вважає, що керамоблоки коштують занадто дорого і будівництво обійдеться в круглу суму. Але якщо розібрати його плюси, то можна побачити кілька варіантів економії.

По-перше, легкість блоків дозволяє використовувати полегшений фундамент і заощадити фінанси на цій стадії. Далі, його високі теплоізоляційні властивості повністю прибирають з конструкції додаткове утеплення. Процес кладки виконується швидше за рахунок його великих розмірів, та й витрата розчину скорочується.

Особливості кладки

Кладку починають з розмітки і нанесення контурів на ділянці. Обов’язково виконується розрахунок кількості блоків з урахуванням мінімум + 10% на запас. Такий запас необхідний, так як блоки крихкі і при транспортуванні можуть тріснути. Розчин готують більш в’язкий, ніж для класичної цегли. Суміш необхідно готувати в мінімальній кількості, так як чим вона щільніше, тим швидше висихає.

Будівництво з керамоблоків мало популярно в країні, але, виходячи з достоїнств, такі будинки заслуговують на увагу. Будинок з керамоблока буде теплим, міцним і здатний простояти до 150 років.

Последние записи