Як підготуватися до походу у сауну та які небезпеки можуть на вас там чекати

19 февраля 2023 Рубрика: Отделка

При відвідуванні парильні, неважливо у фінській сауні або в російській сауни, ефект буде приблизно той самий.

Причому це стосується як позитивних моментів процедури, і негативних. Щоправда, вплив фінської сауни проявляється менше, ніж у вологій «російській» бані, яка має більше протипоказів для відвідування.

Усім відомо, яку цілющу дію має сауна. Лікарі цього не заперечують. Але якщо не дотримуватись певних правил, замість очікуваної користі, можна отримати масу проблем. Отже, яке підводне каміння нас чекає в сауні? Відповідь на це дадуть фахівці Saunashop, які вже багато років займаються всім, що пов’язано із сауною.

Серцево-судинна система

Якщо ви знаєте про проблеми із серцем, варто вкрай відповідально ставитися до походів у сауну, а баню взагалі обходити. Не можна заходити в парилку натще або відразу після щільного обіду. У жодному разі не треба вживати будь-які алкогольні напої. Причому ці правила поширюються і на абсолютно здорових відвідувачів.

А ось тим, у кого не в порядку кровоносні судини або серцевий м’яз треба бути уважними подвійно. При дії високих температур основна робота якраз припадає на ці органи, і якщо у звичайному житті таке тренування тільки зміцнить серце, то за наявності захворювань даного профілю, навантаження може виявитися летальним. Підвищений артеріальний тиск та гіпертонія також є протипоказаннями для відвідування сауни. Перед походом у лазню треба проконсультуватися у свого лікаря тим, хто страждає від частих кровотеч.

Сауна чудово допомагає при застудних захворюваннях, ринітах, тонзилітах, бронхітах та ГРВІ, якщо останні не супроводжуються сильним підвищенням температури тіла. А ось хвороби легень, пухлини, метастази та туберкульоз у списку недозволених для відвідування сауни та сауни.

Печень та нирки

Не бажано ходити в сауну тим, у кого порушено водно-електролітний баланс, є сечокам’яна хвороба, гепатит чи інші захворювання нирок та печінки. Навіть після того, як недуга вступила до стадії ремісії, перш ніж відпочити в сауни, необхідно отримати дозвіл від лікаря-фахівця відповідного профілю.

Це справедливо і для людей, які страждають від виразки та гастриту. У гострій стадії хвороби походи в парну заборонені категорично, а після одужання необхідна консультація лікаря. Натомість при дисбактеріозі сауна – чудова терапія.

Шкіра та суглоби

Якщо ви не страждаєте від сильних травм, переломів та відкритих ран, то багато хронічних захворювань шкіри та суглобів не є протипоказанням для відвідування сауни. Небажано це лише у разі артриту.

За будь-яких шкірних інфекцій відвідувати лазню, сауну, душ, басейн та інші місця громадського користування категорично не можна. Це погіршить перебіг хвороби та створить загрозу зараження для оточуючих. До інфекційних захворювань належать різні грибкові інфекції, екзема.

Дуже акуратно треба підходити до походів у сауну діабетикам та людям з ендокринними захворюваннями. У будь-якому разі, якщо ви не впевнені у власному здоров’ї, перш ніж впливати на організм високими температурами треба проконсультуватися у лікаря.

Последние записи