Основні правила утеплення фасаду: як діяти та які інструменти використовувати
Збереження тепла в приміщенні, регулювання температури в теплу пору року можлива при утепленні фасаду будівлі.
Існує безліч матеріалів і технологій, які використовуються при подібних роботах. Для проведення процесу варто скористатися послугами фахівців. Пропонуються фасадні роботи у Дніпрі від надійної компанії.
Правило
Утеплення будь-якої будівлі необхідно вести тільки з боку фасаду. Таким чином точка роси зміщується за межі стін, що дозволяє уникнути розвитку вогкості. Проведення процедури вимагає дотримання ряду вимог:
Вибирається матеріал утеплення. Це можуть бути тверді листи пінопласту або м’які рулони мінеральної вати. У першому випадку їх можна кріпити до стіни клейовим способом або за допомогою дюбелів з широкими капелюшками. Для м’яких матеріалів частіше використовують обрешітку з дерев’яних планок або алюмінієвого профілю.
Враховується кривизна стін і матеріал їх виготовлення. При утепленні всі дефекти закладаються, вирівнювання ведеться за допомогою штукатурки. Якщо нерівності більше 1 см на квадратний метр площі, то обов’язково створюється лати для міцного кріплення.
Якщо передбачається клейовий спосіб кріплення, крім закладення дефектів, буде потрібно грунтовка стіни в два шари, щоб підвищити адгезію. При будь-якому варіанті утеплення потрібно провести антисептичну обробку, для дерев’яних стін ще антипіренову.
Установка утеплювача ведеться вразбежку, коли уникають створення єдиного шва від низу будинку до верху. Також намагаються перекривати шви різних шарів утеплювача. Це дозволить запобігти появи «містків холоду».
Якщо створюється вентильований фасад, то першим шаром йде пароізоляція, яка дозволить відводити конденсат від стін. Закривають утеплювач гідроізоляцією, потім декоративною обробкою.
Рада
Проведення робіт вимагає врахувати матеріал стін, їх товщину і висоту, клімат місцевості, щоб вибрати потрібний вид утеплювача і його товщину. Краще створювати утеплення в два рівня, це дозволить створити прошарку повітря всередині матеріалу, і закрити шви, що підвищить збереження тепла в будівлі.
Матеріал необхідно захищати від конденсату, який може утворюватися всередині конструкції між шарами. Для цього служить система вентиляції, коли залишають проміжок між утеплювачем і основною стіною.
Також важливо закривати утеплення від дощів і сонячних променів зовні. Вода і ультрафіолетове випромінювання діє на матеріали негативно.