З яких етапів складається технологія видалення дерев альпіністами

28 мая 2022 Рубрика: На участке

Більшість з вас знайомі з тим, що таке обслуговування дерев на дачних та заміських ділянках, ці роботи часто виконують спеціалізовані компанії, які пропонують такі послуги, як видалення дерев, обрізка дерев, валка дерев та обрізка живоплоту.

Можливо, ви навіть бачили захоплююче видовище, коли арборист підіймається на дерево, зрубуючи його поруч із будинком, і дивувалися, як вони це роблять!

Дерева можуть бути понад тридцять метрів заввишки і часто оточені будинками чи іншими спорудами. То як же арбористи піднімаються на дерево і розпилюють його, не завдаючи шкоди людям чи майну?

Ця стаття проведе вас через загальний процес видалення дерева, коли його виконує спеціалісти-арборісти з ukralp.com.ua (служба догляду за деревами).

Підготовка місця

Коли служба обробки дерев прибуває на об’єкт клієнта для видалення дерева, вони повинні спочатку підготувати місце, на якому будуть проводити роботи. Це включає територію навколо дерева та маршрут, який використовуватиметься для вивезення всього сміття, часто вздовж стіни будинку або через двір. Вони повинні видалити всі потенційні цілі, великі або малі, такі як крихкі елементи ландшафту, рослини в горщиках, меблі для патіо, садові дрібнички тощо. Не слід залишати нічого там, де воно може бути пошкоджене.

Початок сходження на дерево

Альпініст, який зрубатиме дерево, почне підніматися на дерево, використовуючи альпіністську обв’язку, строп і шпори. Бензопила та мотузки будуть прикріплені до альпіністської обв’язки, а також до іншого обладнання, яке альпініст вирішить використовувати.

Перші зрізи

Коли альпініст наближається до першої гілки дерева, він починає зрізати їх зі стовбура, працюючи знизу вгору. Якщо гілки досить маленькі і досить легкі, щоб за них можна було вхопитися, альпініст зробить це, а потім націлиться на зазначену зону падіння нижче, куди він скидатиме гілки. Якщо гілки дерев надто великі або важкі, щоб альпініст міг їх утримати і знизу є цінне майно, альпініст повинен використовувати такелаж, щоб контрольовано опускати гілки вниз. Такелаж — це використання мотузок і шківів для закріплення гілок або секцій дерева перед їх обрізанням, що дозволяє опускати гілки або секції контрольованим та безпечним чином.

Верхівка дерева

Після того, як альпініст подолав більшу частину шляху вгору по дереву, видаляючи гілки по мірі просування, йому потрібно буде видалити верхівку дерева. Існує кілька технік та методів такелажу для видалення верхівки дерева. Зазвичай до верхівки дерева прив’язують мотузку, а садівники внизу використовують мотузку, щоб використовувати її як важіль і тягнути верхівку дерева в напрямку, наміченому альпіністами. Як тільки наземна команда та зона скидання будуть очищені та готові, альпініст зріже вершину, залишивши себе та стовбур дерева. У цей час у дерева більше не буде гілок, залишиться видалити великий стовбур.

Вирубування стовбура дерева

Після того, як дерево буде очищене від гілок і зона падіння під деревом буде очищена, альпініст почне зрізати секції стовбура зверху донизу. Альпініст розрізає ствол на секції, що варіюються від довжини дров до більшої довжини. Це залежить від розміру деревини, зони падіння під деревом та передбачуваного використання деревини. Альпініст продовжуватиме рубати і скидати або закріплювати секції стовбура доти, доки дерево не впаде, і закінчить остаточне розпилювання, зрізавши пень якомога ближче до землі.

Бажаєте видалити дерево?

Операції з догляду за деревами можуть бути дуже небезпечними та потребують великого досвіду, а також спеціального обладнання.

Ніколи не намагайтеся виконувати видалення дерев або будь-які інші операції з догляду за деревами самостійно без попередньої консультації із сертифікованим лісівником або шановною компанією з обслуговування дерев.

Последние записи

Добавить комментарий