Як правильно скласти заяву до суду в Україні: корисні поради

11 марта 2023 Рубрика: На участке

Подавати заяву до суду необхідно згідно з нормами законодавства.

Заповнення позовної заяви можна виконувати самостійно, але краще звертатися до досвідчених юристів.

Правила подання позовної заяви

Після виготовлення позовної заяви, необхідно його передавати в канцелярію суду. Залежно від призначення позову, до нього додається певний пакет документів. Розібратися з цим моментом допоможе юридична компанія Львів. Заповнена заява та зібрані документи подаються до суду першої інстанції.

Судовий позов обов’язково повинен бути підписаний позивачем. Без підпису заявника, документи суд може не прийняти. Це вимагає Цивільний процесуальний кодекс, щоб уникнути подання заяви без відома позивача. До позовної заяви можуть йти додатки, підписувати їх необов’язково, досить буде вказати загальну кількість листів.

Суд вимагає, щоб позовну заяву подавав позивач особисто, але тут допускається й інший варіант — подати заяву поштою. На пошті ніхто не буде перевіряти хто саме відправляв лист. Тому, в даному випадку відправити його може будь-яка людина. Якщо у позивача немає можливості особисто звернутися до суду, то єдиним варіантом стане відправка його за допомогою поштового зв’язку.

Є ще один варіант для позивача — скористатися послугами адвоката. Юристи мають право звертатися до суду і представляти його інтереси від його імені. Відносини між адвокатом і позивачем повинні бути підтверджені документально: за дорученням або договором. Адвокат приступає до виконання своїх обов’язків, маючи на руках ордер або виписку з договору.

Якщо заява передається до суду поштою, то рекомендується відправляти його з повідомленням про отримання. Це буде підтвердженням і доказом того, що суд отримав лист з позовом і він зобов’язаний відкрити справу. Відправка здійснюється тільки з описом вкладень. Крім необхідних документів, позивач повинен сплатити мито і разом з позовом додати оригінал квитанції про оплату. Без неї папери повертають назад заявнику і справа не відкривається.

Позивач має право зробити ксерокопії всіх доданих документів і чека про оплату. Це дозволить захистити себе, якщо суд з яких-небудь причин відмовить у порушенні справи. Всі позовні заяви, які приймає канцелярія, реєструється в журналі і ставиться печатка з датою прийому. Далі весь пакет документів перевіряє помічник судді і відкриває виробничу справу, а в разі недоліків, може попросити заяви скорегувати папери.

Последние записи