Принцип роботи біологічної станції очистки стоків: що треба знати

12 декабря 2022 Рубрика: На участке

Процедура очистки стічних вод об’єднує цілий комплекс заходів з метою видалення з рідини забруднень. Її можна проводити як на побутовому, так і на промисловому рівні.

Для проведення процедури залучають спеціальні установки.

Останнім часом все більшої популярності набуває біологічна очистка стічних вод за допомогою аеробних або анаеробних бактерій. В якості їжі мікроорганізми використовують органіку, яка накопичується у стоках. Для функціонування аеробних бактерій потрібно наситити воду киснем. Тоді як анаеробні організми віддають перевагу установкам замкнутого типу.

Сучасна біологічна станція очистки стічних вод виконує відразу кілька завдань:

  • видаляє з рідини азот і фосфор;
  • мінералізує воду;
  • знижує рівень біологічного споживання кисню;
  • позбавляє воду неприємного запаху;
  • забезпечує безпечний злив стоків у ґрунт без ризику завдання шкоди навколишньому середовищу.

Біологічна очистка передбачає використання кількох способів, але найбільш ефективним вважаються аеротенки, метантенки та біофільтри. Первинні відстійники призначені для осадження органіки. Глибина залізобетонних резервуарів досягає 5 м. Спеціальна установка забезпечує подачу стічної води, осад накопичується у центральному приямку, а поплавок зганяє у бункер всі забруднення.

Друга лінія відстійників включає насоси для всмоктування мулу. З їх допомогою з дна резервуару видаляється активний мул.

Основні переваги

Біологічні станції очистки вод мають ряд плюсів у порівнянні з фізико-хімічними способом. Основна перевага – безпека системи для людей та оточуючого середовища. Застосування такої установки не передбачає використання небезпечних коагулянтів та флокулянтів.

Важливий плюс – доступна вартість технології, в основі якої лежить діяльність мікроорганізмів. Сама процедура відбувається самопливом, без перекачування середовища, що вимагає використання дорогої електроенергії. Компанія Топас пропонує вигідно купити станцію біологічної очистки в Україні. Наявність установок різних модифікацій дозволяє замовити модель, яка найбільше відповідає побажанням покупця.

Біологічна очистка дає можливість видалити з води азот і фосфор. Тоді як фізико-хімічна технологія не здатна ефективно справитися з цим завданням. Ще одна важлива перевага – автономний характер роботи, завдяки чому власнику немає потреби постійно контролювати діяльність установки.

Последние записи