Основні правила будування підземного укриття: які матеріали використовувати

07 сентября 2022 Рубрика: Строительство

Класичні бетонні захисні укриття мають деякі обмеження при монтажі, потребують проведення гідро- та теплоізоляції, схильні до появи цвілі. Усіх цих проблем можна уникнути, якщо купити готові модульні поліпропіленові блоки від KMK Group.

Такі споруди вирізняються довговічністю, надійністю, безпечністю та деякими іншими перевагами, що робить їх досить популярними та затребуваними.

Переваги блоків з поліпропілену

В останній час проблема захисту життя людей під час бойових дій, техногенних катастроф та загрози викиду радіоактивних речовин внаслідок аварії на атомній станції постає дуже гостро. Будівництво бетонних захисних споруд триває досить довго, а наявність ґрунтових вод може суттєво ускладнити монтаж або зробити його неможливим.

Поліпропіленові підземні укриття від KMK Group мають низку переваг перед бетонними аналогами:

  1. Швидкий монтаж. Роботи зі встановлення укриття на будь-якому ґрунті займають не більше 24 годин.
  2. Герметичність. Цей показник дозволяє підтримувати мікроклімат у приміщенні, запобігає ушкодженню людей унаслідок руйнування будівлі або витоку радіоактивних речовин, а також проникненню гризунів, членистоногих та змій.
  3. Наявність зв’язку та Wi-Fi. Поліпропілен, на відміну від металу та бетону, не глушить сигнали інтернету та мобільного зв’язку.
  4. Стійкість до температурних коливань. Навіть за значних перепадів температур не відбувається деформації матеріалу, що гарантує появу тріщин та інших ушкоджень.
  5. Комфорт. На етапі проєктування таких підземних укриттів є можливість замовити розташування полиць по периметру всього приміщення, на яких можна розмістити речі, харчові продукти та пляшки з питною водою.
  6. Довговічність. Поліпропілен не втрачає свої властивості протягом всього терміну експлуатації, що складає понад 50 років. Також блоки не потребують регулярних ремонтів та складного технічного обслуговування.

До переваг також слід додати можливість встановлення додаткового обладнання, а також укомплектування іншими модульними блоками.

Етапи будування підземного сховища

Початок будівництва підземного захисного укриття починається з огляду ділянки, де споруда буде розташована. При складанні проєкту до уваги беруться наступні показники:

  • глибина ґрунтових вод;
  • тип ґрунту;
  • кількість осіб, що будуть знаходитися у сховищі одночасно;
  • термін перебування людей у приміщенні;
  • необхідність автономних систем життєзабезпечення;
  • індивідуальні потреби клієнта.

Наступним етапом є створення проєкту, проведення усіх розрахунків та об’ємне відображення споруди для того, щоб замовник зміг уявити результат.

Після уточнення питань і внесення поправок проєктна документація відправляється на виробництво. Надалі спеціалісти проводять монтаж споруди, підключають усі потрібні комунікації та надають гарантію.

Последние записи

Добавить комментарий