Технологія будівництва басейну з бетону: яких правил дотримуватися

23 мая 2023 Рубрика: На участке

Спекотним літом добре на своїй ділянці мати стаціонарний басейн із прохолодною та чистою водою, який би радував не лише дітей, а й дорослих.

Як зробити таку будову своїми руками і дотриматися всіх тонкощів будівництва розглянемо в цій статті.

Переваги бетону

Для будівництва стаціонарного джерела для купання є бетон, це надійна міцна основа, якнайкраще підійде бетонний басейн. Причому за бажання можна надати будь-яку форму чаші з можливістю встановлення додаткового обладнання. Довговічність і можливість декорування поверхні не можна порівняти з іншими варіантами. Варто також звернути увагу на пластиковий басейн.

Конструктивні особливості

Приступаючи до будівництва, необхідно ознайомитися з технологій очищення та фільтрації води та закупити все необхідне обладнання. До нього відносяться:

  • насос;
  • терморегулятор;
  • фільтри.

Додаткове обладнання можна не встановлювати, але про існування непогано знати:

  • дозатори різноманітних хімічних препаратів;
  • підсвічування точкове або контурне;
  • ефект джакузі, фонтани, водоспади;
  • гірки, трампліни, сходи.

Етапи будівництва

Будівництво басейн під ключ це дуже серйозний крок, з яким самостійно часом не впоратися і можливо є сенс вдатися до послуг фахівців.

Будь-яку капітальну будову потрібно споруджувати за наявності проекту, тоді за дотримання всіх етапів не вислизне від уваги навіть найдрібніша деталь.

Для початку готуємо котлован за планованими розмірами, з урахуванням установки опалубки. Після цього проводимо підведення всіх необхідних комунікацій та електрики.

Готуємо подушку для основи, вона складається з щебеню та піску, повинна відповідати шару не менше 25 см. Після трамбування поверхні та дотримання горизонту, застилають її руберойдом або гідроізолюючою плівкою смугами внахлест.

Після підготовчих робіт виставляється опалубка та проводиться армування поверхні, після чого основа заливається бетоном.

Далі виставляється опалубка для стін та сходів, з армуючими елементами та також проводиться заливка. Після повного застигання бетону знімається опалубка, проводиться зачистка поверхні і покривається спеціальними складами, що герметизують. Після цього здійснюють контроль герметизації підготовленої чаші. Якщо виявлено протікання, їх необхідно усунути та приступити до декоративного оздоблення плиткою або плівкою.

Последние записи